Úvod » turmalin black - skoryl


        

turmalin black - skoryl

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 325

Náušnice jsou zhotoveny z přírodního neupravovaného krystalu černého turmalínu - skorylu - tak jak v přírodě vyrostl :-)

materiál - Ag 925/1000 stříbro
drahokam - krystaly skorylu - černý turmalín 3cm dlouhý
celková délka náušnic 5cm

turmalín

"Elektrický kámen" - turmalín - má svůj název podle charakteristické schopnosti vytvářet při zahřátí nebo tření na svém povrchu elektrické póly, a tím přitahovat lehké prášky (popel, prach síru, papírky). Také jeho schopnost propouštět nebo pohlcovat procházející světlo je v různých směrech rozdílná. Ač byl dlouho používán v Orientu jako kámen přenášející energii a podporující přátelství a lásku, dostal se do evropských zemí teprve na počátku 18. století. Zvlášť účinné jsou jeho prismatické krystaly, které mohou být dlouhé až několik metrů.

Skoryl  - černá neprůhledná nejběžnější odrůda turmalínu, vyskytující se dost často v krásných vysoce lesklých krystalech značných velikostí. Černý turmalín (skoryl) osvobozuje duši a chrání před špatnými vlivy. Účinně deaktivuje patogenní zóny i paprsky počítačových a televizních obrazovek. Vtahuje do sebe nepříznivé působení jiných lidí, jejich zlobu, závist, nedůvěru, takže je příliš nepociťujeme. Chrání nás však také i před vlastním vztekem. Podporuje především rozvoj svalů a brání je před křečí a natržením. Příznivě ovlivňuje vegetativní nervový systém. Chrání před virovými onemocněními a záněty všeho druhu. Mírní potíže při pásovém oparu, artritidě a obrně obličejových svalů.