Vítejte v magickém atelieru ANKH - www.ankh.cz
nabídnu Vám zde mnou vyrobené amulety a talismany, nebo léčitelské pomůcky. Najdete zde věštecké sady run keltských, andělských i magických kamenů - Magic stone. Jejich prostřednictvím se můžete dozvědět mnoho ze všedního, ale i nevšedního života. Věci mezi nebem a zemí bývají magické ale i prosté a je na každém z nás jak se k tomu postaví.
V našem sortimentu najdete určitě mnoho zajímavostí jenž mohou posloužit nejen Vám, ale i Vašim blízkým ve formě dárku. Malované runy nebo amulety jsou ošetřeny ochranným lakem a jsou tak chráněny proti oděru. Obrázky u zboží (amuletů a věšteckých sad) jsou ve většině případů orientační - můžete si tak zvolit druh kamene i barvu jakou má být znak na něm namalován. Dodací lhůta je co nejkratší - záleží jak jsem vytížena. Nicméně se pohybuje v rozmezí 7 - 14dnů. Když to "hoří" i dříve:-)

Přeji Vám zajímavé prohlížení a potěšení z případného nákupu. Děkuji za návštěvu

Najdete u nás též drahokamové sestavy a světelné obrazy - zářiče pohlcující negativní energie prostoru tzv."prostorové zářiče" vyzařující do okolí blahodárné účinky drahokamů, ze kterých jsou vyrobeny. Drahokamové "obrazy" mohou být vyrobeny na míru v mnoha provedeních: - stoly a stolky - jídelní, konferenční, nástěnné obrazy různých tvarů, stropní osvětlení, prostorové dekorace v interiéru - podlahy, police, bary, stěny - vše dokonale propracované systémem osvětlení, prosvícení tak, aby vynikla krása a tajemná hloubka drahokamů v nich umístěných do magických tvarů, symbolů a motivů. Tvar s výběrem drahokamů vzájemně ladí a vytváří tak neopakovatelné obrazce, působící na své pozorovatele i okolí úžasnou a silnou energií skrytou v každém drahokamu. Každé takovéto dílo je dech-beroucím a neopakovatelným originálem. Ukázky zakázek najdete na www.magicjewel.cz zde.

Pokud Vás zajímají věci mezi nebem a zemí.......navštivte v naší nabídce
"magický obchod ankh.cz"

NOVINKY

arr3nové drahokamové náramkydo obchodu každým dnem přibývají drahokamové náramky z letní kolekce. Všechny jsou pouze v jednom...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

2 990 Kč (115 Euro)
2 390 Kč (92 Euro)

Úvod » asambláž - mandaly drahokamů

asambláž - mandaly drahokamů

Asambláž (z francouzského assemblage) je výtvarná technika, která dává dvojrozměrnému obrazu třetí, prostorovou dimenzi. Dalo by se říci, že je třírozměrnou obdobou koláže. Byla vynalezena dadaisty. Používají ji i surrealisté Plocha obrazu není pojednána pouze malířsky, ale jsou na ní navíc různými technologickými postupy fixovány další předměty nebo jejich části, např. lisováním, vázáním, svářením, nýtováním, lepením atd. Konečný výsledek má charakter reliéfu. Může docházet k nepřeberným kombinacím použití materiálů, a tak se v souvislosti s termínem asambláž někdy můžeme setkat s termínem kombinovaná technika.


Assemblage (from the French assemblage) is an art technique that gives a two-dimensional image of the third, spatial dimension. You could say that it is similar to a three-dimensional collage. It was invented by the Dadaists. It is used by the Surrealists and the image area is dealt with only artistically, but to her he has different technological processes other fixed objects or parts thereof, eg. Pressing, binding, welding, riveting, bonding etc. The end result is the character of relief. Can lead to an endless combinations of materials use, and so in connection with the term assemblage sometimes we encounter the term mixed media.

Řadit podle 
Výrobce  

drahokamová mandala - yelow lotus

3 900 Kč (150 Euro)

novinka


INFINITY 2 - drahokamová mandala

3 900 Kč (150 Euro)

novinka


INFINITY - drahokamová mandala

3 900 Kč (150 Euro)

novinka


drahokamová mandala - Ana Hata

3 900 Kč (150 Euro)drahokamová mandala - kolo Dharmy

3 900 Kč (150 Euro)drahokamová mandala - jade

3 900 Kč (150 Euro)


V nabídce máme i mandaly tzv."volné" - z nich si můžete sestavit mandalu dle své představy a potřeby tam, kde zrovna potřebujete:-)

Drahokamy do mandaly dodáváme v rozloženém stavu v sáčcích s popisem druhu kamene. Součástí zakázky je šablona rozložení drahokamů, které jsou podle ní vyskládány tam, kde se rozhodnete mandalu umístit (např. na"oltář", místo k meditacím - odpočinku a pod.). Výhodou je její mobilita, kdy si mandalu můžete složit tam, kde si přejete. Můžete experimentovat a vyskládat třeba jiný vzor-tvar. Stačí mít fantazii a chuť tvořit. Nic nezkazíte - když se mandala nebude líbit...prostě ji "zbouráte" a uděláte jinou:-) Navíc již při této činnosti se pozvolna přenesete do magického světa meditace, relaxace a odpočinku pro vaši mysl.

Součástí mandaly je návod jak očistit drahokamy, jak je nabíjet energií slunce, luny nebo i Vaší a také jejich vlastnosti a působení na prostor nebo člověka. Samozřejmě i tvar a vzor mandaly na své okolí působí. Lze ji sestavit z kamenů hlazených nebo surových, nebo též kombinovanou - hlazené + surové. Některé kameny vynikají svou krásou a energií více jako surové než hlazené.
Mandalu Vám též sestavíme z Vámi požadovaných drahokamů a také podle cenových možností. Ty jsou velmi široké vzhledem ke kvalitě a dostupnosti jednotlivých drahokamů. Rozměr mandaly je nevyčerpatelný - od nejmenší (cca 25cm) až po metrové i větší - záleží jen na přání.

Prohlédněte si, na již uskutečněných zakázkách, jak mohou sestavy vypadat...více zde

Mandala je slovo pocházející ze starobylého indického obřadního jazyka sanskrtu a v překladu znamená kruh. V původním náboženském významu představuje mystický diagram buď ve tvaru kruhu, jenž se točí kolem určitého středu, nebo ve tvaru mnohoúhelníku, ve kterém všechny vzory směřují do jednoho centra. Kruhový tvar mandaly provází člověka od nejrannějších dob a vždy představuje něco posvátného. Nejstarší nám známé mandaly pocházejí ze severozápadní Číny a jsou datovány do devátého až desátého století našeho letopočtu. V Tibetu a Nepálu se objevují mandaly jako obrazce vysypané z barevného písku, jako malby na hedvábné látce, sloužící jako pomůcka k meditaci. Písek, či spíše jemný prášek se často vyrábí z mramoru, který mniši barví přírodními barvivy. V minulosti se používaly i prášky vyrobené přímo ze vzácných kamenů a polodrahokamů a do mandaly se vkládaly i skutečné drahokamy.
Tyto mandaly lze srovnat s oltářními a kostelními malbami, které měly křesťanům původně sloužit jako meditační předlohy. Buddhismus přikládá mandalám v rámci svých kultovních rituálů zcela centrální postavení a považuje je za důležitý prostředek ke sjednocení chaotických a rozptýlených sil člověka do jednoho středu.

S kruhovým tvarem mandaly se můžeme setkat v nejrůznějších kulturách. Koncentrické je například uspořádání Stonehenge, posvátného místa keltských druidů, které vzniklo na sklonku mladší doby kamenné. Typickými mandalami jsou okenní růžice v gotických kostelech. Podle kruhového plánu byla vybudována takzvaná hvězdicová města v Itálii. Také nejrozličnější náboženské obrazy, jejichž střed je často tvořen svatozáří, nejsou ničím jiným než umělecky zpracovanými tvary mandal. Rovněž v tichomořské oblasti jsou známy rituály, ve kterých jsou obsaženy všudypřítomné kruhové tvary. Některé indiánské kmeny v Americe léčily pískovými mandalami zranění či vnitřní onemocnění.

Ve všech kulturách, ve kterých určují mandaly duchovní život, hraje kontemplace nad kruhovými obrazy významnou roli. Člověk tak může opět najít ztracenou cestu ke svému středu, k vnitřnímu zdroji síly, která opět sjednotí rozptýlenou duševní energii, a tím dá jeho bytosti celistvosti. Touha znovu ve všem živém nacházet základní struktury přírody se nás dotýká, ačkoli jsme se svým moderním způsobem života od přírody vzdálili. Kdybychom si mohli označit své místo uprostřed světa, zvolili bychom vždy kruh s jasným středem. Proto nás pozorování nebo vytváření mandal může vést zpět k sobě samému.