Úvod » prodáno - inspirujte se... » Blue & star-na zakázku


        

Blue & star-na zakázku

na zakázku

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 302

Stříbrný přívěsek je vyroben ze dvou částí jenž jsou k sobě spojeny stěžejkovým závěsem. Spodní část, s překrásným a vysoce kvalitním kyanitem - disthenem, je pohyblivá. Takto modrá barva drahokamu je velmi ceněna a je raritní.
Horní díl ve tvaru čtverce má jemné profilování a matování. Ve středu je zafasován faserskou technikou veliký CZ cubický zirkon. Spojení třpytivého jasu bílého - čirého zirkonu kontrastuje s hlubokou modří kyanitu a činí tak závěs dokonalou ozdobou každé ženy. Přívěsek je zavěšen na 66cm dlouhém rolo-řetízku bez zapínání - navléká se přes hlavu.

autorský originál - tento vzorek je prodán, lze ho mít na zakázku. Modrý kámen bude malinko odlišný - 100% ruční práce klasickými zlatnickými technikami

velikost přívěsku = 50 x 15mm
délka řetízku = 66cm
CZ zirkon 10x10mm
kyanit rozměr dle skladových zásob
celková váha s kameny a řetízkem = 16,8g

materiál: ag 925/1000; CZ zirkon; kyanit

Kyanit (dříve označovaný též jako disthen), získal svůj název podle řeckého kyanos, což značí modrý. A skutečně, přestože jej lze najít i v barvě bílé, šedé nebo zelenavé, pokud se kyanit "povede" je jeho modrá barva jedna z nejhezčích ve světě minerálů. Má různý stupeň tvrdosti. V podélném směru má tvrdost 5 a ve směru příčném má tvrdost 7 podle Mohsovy stupnice tvrdosti. Žádný jiný nerost takový rozdíl v tvrdosti nemá. Název disthen je odvozen z řeckého dis (dvojí) a sthenos (síla), což popisuje výše uvedenou vlastnost rozdílné tvrdosti.

 


 

Silver pendant is made of two parts which are bonded together swivel hinge. The lower part, with a beautiful and high-quality kyanite - disthenem is moving. Thus blue gem is highly valued and rare.

The upper part of the square has a fine profiling and matting. In the middle is a big set zirconia CZ. Connection shimmering brightness white - clear zirconia in contrast with the deep blue kyanite and makes a perfect curtain decorate every woman. The pendant hangs on a 66 cm long roll-on-chain without closing - a girdle over her head.

Original - only one piece - 100% handmade traditional goldsmith techniques

pendant size = 50 x 15mm
Chain length = 66 cm
CZ zirconia 10x10mm
kyanite 25x13mm
The total weight of stones and chain = 16.8 g

Material: Ag 925/1000; cubic zirkonia; kyanite

Kyanite (previously known also as disthen), got its name from the Greek Kyanos, which means blue. And indeed, although it can also be found in white, gray or greenish if kyanite "lead" is its blue color, one of the most beautiful in the world of minerals. It has a different degree of hardness. In the longitudinal direction has a hardness of 5, and in the transverse direction has a hardness of 7 on the Mohs hardness scale. No other minerals such difference in hardness does. This disthen is derived from the Greek dis (dual) and sthenos (force), which describes the above property different hardness.

4900